Ania Berezik, najlepszą slalomistką sezonu! Po Akademickim Pucharze Polski sięga na Harendzie po tytuł akademickiej mistrzyni Polski 2016.

Jak co roku także i w tym najlepszych akademickich narciarzy gościło w marcu Zakopane. W rozegranych w środę zawodach nasza instruktorka - Ania potwierdziła swoją wysoką formę i z przewagą 2.32 sekundy wygrała najważniejsze w sezonie zawody.

Nie było to łatwe zadanie, ale solidna jazda i stalowe nerwy pozwoliły naszej instruktorce cieszyć się ze złota. Stając na najwyższym stopniu podium w slalomie powetowała też swoją porażkę z rozegranego dzień wcześniej giganta , gdzie uplasowała się na czwartej pozycji.

Ania Berezik GSTEAM.PLZdjęcie: Michał Szypliński - skifoto.pl

Wróćmy jednak do relacji ze slalomu. Instruktorka  GSTEAM.PL prowadziła po pierwszym przejeździe z nieco ponad półsekundową przewagą nad Agnieszką Gąsienicą Gładczan, która dzień wcześniej została akademicką mistrzynią polski w gigancie. To właśnie koleżanka Ani z AWF Katowice - mistrzyni slalomu z 2015 - była jej bezpośrednią rywalką w tej konkurencji. Drugi przejazd zapowiadał się więc bardzo emocjonująco, mimo że 0,5 sekundy to w slalomie przewaga znaczna.

Gąsienica Gładczan w drugim przejeździe od startu atakowała pierwszą lokatę. Na jej nieszczęście została zdyskwalifikowana za wzięcie tyczki między nogi. Instruktorka GSTEAM.PL, jak powiedziała później w jednym z wywiadów, w momencie startu miała świadomość popełnionego przez koleżankę błędu i skrupulatnie to wykorzystała, dojeżdzając drugi przejazd bez ryzyka. Mimo spokojnej jazdy zameldowała się na mecie z najelpszym czasem drugiej próby, co nie pozostawiło złudzeń kto w tym sezonie w slalomie jest najlepszy!

Na siódmej lokacie uplasowała się druga z instruktorek GSTEAM.PL, startująca w zawodach - Agata Popieluch.

Jesteśmy dumni z takich sukcesów naszej kadry i szczerze dziewczynom, a w szczególności Ani, gratulujemy! Od lat stawiamy na wysokim poziom naszych szkoleń, które gwarantują nalepsi polscy narciarze.

Pełne wyniki slalomu możecie zobaczyć tutaj: Wyniki Slalom AMP 2016