Narty z dziećmi - wyjazdy na narty z przedszkolem narciarskim. Wybrać wyjazd do Włoch lub Austrii czy lepiej pojechać w polskie góry? Na co zwrócić uwagę wybierając przedszkole narciarskie?


Przedszkole narciarskie to najlepsza z form, dzięki której małe dzieci w przyjemny sposób mogą zacząć przygodę z nartami.


Pisaliśmy już wcześniej na temat nauki narciarstwa wśród dzieci. W tym artykule skupimy się na tym jak wybrać dobre przedszkole narciarskie, tak aby dziecko pokochało sporty zimowe.

Narty z dziećmi - zobacz galerię zdjęć z jednego z naszych wyjazdów z przedszkolem narciarskim.


Przedszkola narciarskie stają się coraz popularniejsze. Pojawia się wiele ofert wyjazdów rodzinnych na narty z dziećmi. Te najistotniejsze czynniki, na które należy zwrócić uwagę to:

  • bezpieczeństwo dzieci na nartach

  • liczebność grupy narciarskiej

  • sposób prowadzenia zajęć przez instruktora

  • infrastruktura na stoku

  • zajęcia dodatkowe po nartach


Kolejność jest tutaj nieprzypadkowa.

Bezpieczeństwo dzieci na nartach

Bezpieczeństwo kluczowy aspekt nauki jazdy na nartach wśród dzieci. Praca z dziećmi wymaga zdwojonej uwagi, wyjątkowej umiejętności przewidywania. Doświadczeni życiowo dorośli z reguły potrafią przewidzieć konsekwencje swoich działań. Z dziećmi bywa różnie. Mówiąc krótko - trzeba mieć oczy dookoła głowy. Taka praca to bardzo duża odpowiedzialność, dlatego ważne jest, aby instruktor prowadzący zajęcia miał uprawnienia SITN PZN, dzięki którym mamy pewność, że przeszedł odpowiednie kursy. Zapytaj o to rezerwując wyjazd rodzinny z przedszkolem narciarskim.

Liczebność grupy narciarskiej

Przedszkola narciarskie charakteryzują się tym, że trafiają do nich bardzo małe dzieci. Często bywają niesamodzielne i to rolą instruktora jest o nie zadbać. Dlatego też ważne jest, aby grupa dzieci przypadająca na jednego instruktora narciarstwa była maksymalnie w granicach 3-5 osób. To pozwala zapanować nad dziećmi i w sposób właściwy poprowadzić zajęcia. Zapomnij o przedszkolach narciarskich, w których grupa będzie większa. Pamiętaj, że mniejsza liczba uczestników sprawia, że często takie zajęcia są droższe niż w przypadku zajęć dla dorosłych. Nie należy się temu dziwić.

Sposób prowadzenia zajęć przez instruktora

Instruktor to narciarski guru dla dzieci. Bardzo istotne jest tutaj, aby instruktor miał doświadczenie w takiej pracy. Przedszkole narciarskie i nauka dzieci to zupełnie inna bajka niż nauka dorosłych. Odpowiednia osobowość jest kluczem, by zjednać sobie młodych kursantów i spowodować, że dzieci pokochają białe szaleństwo. Najlepszą formą nauki będzie zabawa. Doświadczony instruktor narciarski będzie miał w zanadrzu wiele ciekawych pomysłów, co urozmaici zajęcia. Gdy wybierasz przedszkole narciarskie zapytaj o doświadczenie instruktorów, prowadzących zajęcia.

Infrastruktura na stoku

Odpowiednia infrastruktura dla dzieci jest niezbędna, aby zajęcia poprowadzić w sposób bezpieczny i ciekawy. Wydzielona trasa z wyciągiem dla najmłodszych, najlepiej taśmowym pozwala na spokojną i bezpieczną naukę jazdy na nartach. W wielu ośrodkach pojawiają się ogródki narciarskie dla dzieci, w których oprócz bezpiecznego wyciągu narciarskiego, można znaleźć też dodatkowe atrakcje, jak karuzele na śniegu, śnieżne tunele, slalomy i tory przeszkód czy kolorowe postacie na stoku. Z tego względu często lepszym rozwiązaniem jest wyjazd rodzinny do Włoch czy Austrii, gdzie można liczyć na taką infrastrukturę, choć coraz częściej pojawia się ona też w Polsce. Reasumując - wybierając wyjazd rodzinny z dziećmi zapytaj gdzie prowadzone będą zajęcia i czy będzie tam ogródek dla dzieci.

Zajęcia dodatkowe po nartach

Zajęcia dodatkowe dla dzieci po nartach nie są może tak ważne jak zajęcia na stoku, ale pozwalają Ci na trochę czasu dla siebie, w tym odpoczynku popołudniami i wieczorami. Prowadzone są przez animatorów, z reguły instruktorów, którzy zajmują się dziećmi na stoku. To dobry pomysł, sprzyjający integracji między dzieckiem, a instruktorem, co procentuje później podczas zajęć na nartach. Wyjeżdżając na narty z dziećmi zapytaj organizatora o program popołudniowy.

narty z dziećmi przedszkole narciarskie wyjazd na narty z dziecmi gsteam.pl

Powyższe punkty to kluczowe cechy na jakie należy zwracać uwagę wyjeżdżając na narty z dziećmi. Elementy jak nauka przez zabawę, dedykowana kadra instruktorska, wyciągi dostosowane dla dzieci, a także parki zabaw spowodują uśmiech na ustach Twojego dziecka i sprawią, że w narciarstwo stanie się jego nową pasją.

Reasumując przedszkole narciarskie to nauka i dobra zabawa w jednym. Zdecydowanie polecamy tę formę wypoczynku. Pozwala ona dzieciom zacząć bądź kontynuować naukę narciarstwa, a rodzicom cieszyć się białym szaleństwem lub odpocząć w inny ulubiony sposób.


Jeśli szukasz wyjazdu rodzinnego na narty z dziećmi napisz do nas.