Zabierz całą rodzinę i jedź z nami do Alpe di Siusi! Położony w Południowym Tyrolu ośrodek, to miejsce wyjątkowe i co ważne z bardzo łatwym dojazdem od autostrady.

Alpe di Siusi - ośrodek, który przypadnie do gustu wszystkim szukającym miejsca na rodzinny wyjazd na narty z dziećmi!

 

Alpe di Siusi, zwane także z niemiecka Seiseralm, zlokalizowane jest we Włoszech, w Tyrolu Południowym, niedaleko słynnej Val Gardeny. To największy wysokogórski płaskowyż w Alpach.
Łagodne stoki, dużo przestrzeni, bardzo dobra infrastruktura oraz wiele słonecznych dni w zimowym sezonie sprawiają, że jest to bardzo popularny cel wyjazdu całych rodzin.

rodzinny wyjazd na narty alpe siusi

Bardzo lubimy to miejsce zarówno my, jak i nasi klienci. Niech nie zwiodą Cię czerwone trasy na mapce. To oznaczenie trochę na wyrost. Jeśli lubisz szerokie i niezbyt strome stoki, to jest miejsce, którego szukasz!

Zobacz galerię z naszego rodzinnego wyjazdu narciarskiego na ferie 2016 do Alpe di Siusi.

 

Alpe do Siusi to miejsce szczególne dla dzieci. Symbolem regionu jest czarownica, ponieważ według legend w okolicach charakterystycznej góry Schlern odbywały się sabaty czarownic. Wykorzystano to, by stworzyć dodatkową atrakcję dla najmłodszych narciarzy - Trasę Czarownic (Witch Route), pozwalającą zwiedzić na nartach urzekające zakątki ośrodka . Trasa ta wiedzie przez szczyty: Puflatsch 2130 m n.p.m., Spitzbühl 1935 m n.p.m., Panorama 2009 m n.p.m., Goldknopf 2249 m n.p.m., Williams Hut 2100 m n.p.m., Steger Dellai, Monte Piz i Piz 2005 m n.p.m. a na każdym ze szczytów znajduje się charakterystyczny drewniany słup, zwieńczony figurką czarownicy, z opisem miejsca. Dodatkowo na jednym ze stoków przygotowano Park Czarownic z tunelami i gumowymi figurkami wiedźm.


Zdecydowaną większość wyciągów w Alpe di Siusi stanowią krzesełka, co dodatkowo wpływa na komfort wypoczynku. Jeśli nie mieszka się bezpośrednio przy stoku, w Siusi, to na stoki można dostać się gondolą z Ortisei lub drugą z Siusi allo Sciliar. My preferujemy zakwaterowanie od strony Siusi allo Sciliar, w Castelrotto. Startująca w miasteczku gondola w nieco ponad 15 minut dociera do górnej stacji, przy której zlokalizowane są restauracje i bary, a także znajdują się wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. To wszystko sprawia,  jedna że Alpe di Siusi to jedna z ciekawszych lokalizacji we włoskich Dolomitach na rodzinny wyjazd na narty. 

Samo Castelrotto to bardzo urokliwe miasteczko, z brukowaną starówką skupioną wokół kościoła. To miejsce zamieszkania jednego z najlepszych w historii włoskich zjazdowców - Petera Filla. Lokalny bohater w sezonie 2015/2016 zwyciężył w klasyfikacji zjazdu Pucharu Świata i zdobył małą kryształową kulę. Ponadto w miasteczku znajdziemy wiele restauracji i barów, sklepy spożywcze oraz sportowe. Te ostatnie prowadzone przez rodzinę Fill.Zobacz oficjalną stronę regionu - http://www.seiseralm.it lub opis Seiseralm na portalu Dolomiti Superski.Zobacz mapę tras w Alpe di Siusi:

rodzinny wyjazd na narty alpe di siusi

Bardzo polecamy Alpe di Siusi na rodzinny wyjazd na narty!