Zastanawiasz się dokąd wyjechać na narty do Austrii? Przeczytaj o naszych ulubionych ośrodkach narciarskich i wybierz to co odpowiada Ci najbardziej!

Zell am See wraz z Kaprun tworzą bardzo ciekawy ośrodek narciarski, położony relatywnie blisko Polski. Przeczytaj co nam się tu podoba.

Na narty do Austrii - miejsce 4: Zell Am See / Kaprun

Zell Am See to stacja narciarska położona w malowniczej dolinie nad jeziorem Zeller w regionie Salzburgerland.  To jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków zimowych przez Polaków, co wcale nas nie dziwi. To idealne miejsce na wyjazd rodzinny, każdy znajdzie tu stok odpowiedni dla siebie.

Zell am See Kaprun Austria narty © Zell am See-Kaprun Tourismus - http://zellamsee-kaprun.com

Wiele udogodnień (dostosowane wyciągi, objazdy trudniejszych odcinków trasy) pozwala na swobodne poruszanie się po większej części ośrodka, nawet w towarzystwie maluchów dopiero zaczynających przygodę z nartami. Jakby tego było mało dla dzieci znajdą tutaj kilka ogródków narciarskich z wyciągiem taśmowym, gdzie spokojnie można szlifować pierwsze skręty na nartach.  Są też tory przeszkód i zjazdy z pomiarem czasu. Łącznie na stokach Zell Am See (Schmittenhöhe)  znajduje się 77 km urozmaiconych tras.


Niewątpliwą atrakcją jest również bliskość lodowca Kitzsteinhorn. Wygodne połączenie skibusem i karnet obejmujący ośrodek w Kaprun daje nam możliwość urozmaicenia zimowego urlopu. Po ostatnich inwestycjach na lodowcu zmalała liczba wyciągów orczykowych, co niewątpliwie ucieszy wszystkich narciarzy. Będąc na lodowcu w Kaprun warto też odwiedzić lodowy bar. Kitzsteinhorn oferuje 41 km tras zjazdowych. Oprócz tego w ośrodku znajdziemy też 20 km łagodnych stoków na Maiskogel, które reklamowane są jako znaczonych przede wszystkim dla rodzin. 


Po nartach nie sposób się nudzić, oprócz kilku tłumnie odwiedzanych barów apres-ski do dyspozycji mamy baseny termalne, tor saneczkowy, lodowisko, korty tenisowe, sale do squasha, siłownie. Warto tutaj chwilę zatrzymać się nad owymi termami, gdyż jest to miejsce doprawdy wyjątkowe.

wyjazd na narty zell am see

Tauern SPA, bo tak nazywa się świat wellness w pobliżu Kaprun, ma powierzchnię 20000m kw., z czego 2000 m kw. to powierzechnia wody. Obszerny kompleks składa się z panoramicznych sauen, odkrych i krytych basenów, licznych jaccuzzi i wodnych wodospadów. Polecamy się tam wybrać, nie będziecie rozczarowani!Zell Am See / Kaprun w pigułce:

Długość tras narciarskich - 138 km

Przeważają trasy - czerwone i niebieskie

Ceny karnetów - 1 dzien: 50€ (dorosły), 6 dni: 246€ (dorosły)

Ilość atrakcji - duża

Komu polecamy - początkujący, średnio zaawansowani, rodziny z dziećmi

Strona ośrodka:  http://www.zellamsee-kaprun.com/en


 

Miejsce 3 w kolejnym poscie.