Zastanawiasz się dokąd wyjechać na narty do Austrii? Przeczytaj o naszych ulubionych ośrodkach narciarskich i wybierz to co odpowiada Ci najbardziej!

Jakiś czas temu podpowiadaliśmy gdzie wybrać się na narty w Alpy. W tym poście przedstawiamy nasz subiektywny ranking top 5 ośrodków narciarskich - dla wszystkich planujących wyjazd na narty do Austrii.

Ciężko jest przyjąć jedno kryterium, względem którego można dokonać sprawiedliwej oceny. W tym wypadku zdecydowaliśmy się na uogólnienie, zwracając jednak szczególną uwagę na: wielkość ośrodka i zróżnicowanie tras oraz infrastrukturę w najbliższej okolicy. Kierujemy się przede wszystkim własnym doświadczeniem.


Na narty do Austrii - miejsce 5: SÖLDEN

Jeden z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Alpach. Tak znanych, że odwiedził go sam James Bond w ostatniej części perypetii agenta 007 („Spectre”) - zobaczcie Behind the scenes poniżej. Dodatkowo w ostatnim tygodniu października rok rocznie odbywa się tu alpejski Puchar Świata, co niewątpliwie przyciąga również tłumy narciarzy do tego kurortu.
Niewielkie miasteczko Sölden położone jest w Dolinie Ötztal. Na naszej liście zajmuje ostatnie miejsce, co jednak nie oznacza, że można nazwać ten ośrodek gorszym od pozostałych. O nie! Wśród 146 km tras większość to stoki oznaczone niebieskim kolorem (łatwe), ale nawet zaawansowani narciarze znajdą tu coś dla siebie. Należy pamiętać, że niebieskie trasy w Austrii to zdecydowanie nie to samo, co we Włoszech (komfortowe, szerokie pola o urozmaiconym nachyleniu to tutaj nieczęsty widok). To sprawia, że ośrodek można polecić nieco bardziej zaawansowanym narciarzom.


Bez zarzutu natomiast pozostaje część Apres-Ski. Mnogość barów i lokali zadowoli nawet najwytrwalszych imprezowiczów, a w ofercie typu „family” możemy znaleźć takie atrakcje jak: lodowisko, basen, squash, tenis, tor saneczkowy, kręgle, siłownia. Do dodatkowych atrakcji możemy śmiało dodać oddalone o 15 km baseny termalne Aqua Dome w Längenfeld.

Oferta Sölden w ramach zakwaterowania jest również bogata. Od hoteli 5* i luksusowych apartamentów w centrum miasteczka po standardowe tyrolskie pensjonaty na obrzeżach i w sąsiednich wioskach. Jedynym minusem jaki odnajdujemy w tym kurorcie to tak naprawdę dość wysokie ceny. O ile cena karnetu dziennego w czasie sezonu nie różni się od cen konkurujących ośrodków to za sześciodniowy skipass zapłacimy już około 20-36€ więcej.


Sölden w pigułce:

Długość tras narciarskich - 146 km

Przeważają trasy - niebieskie

Ceny karnetów 2016/2017 - 1 dzień: 52€ (dorosły), 6 dni: 269€ (dorosły)

Ilość atrakcji - bardzo duża

Komu polecamy - średnio zaawansowani, zaawansowani

Strona ośrodka: https://www.soelden.com/en

Na narty do Austrii - Soelden Oetztal

Narty w Austrii - zobacz kolejne pozycje!